اخبار و اطلاعیه ها

برگزیدگان ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس معرفی شدند

در آیین گشایش نمایشگاه این جشنواره برگزیدگان معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.


به گزارش دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس، در آیین گشایش نمایشگاه این جشنواره برگزیدگان معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.

محمد اردلانی، دبیر ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس با بیان این نکته که در آثار این جشنواره به موضوعات جزایر سه گانه و خلیج فارس محور امنیت خاورمیانه پرداخته شده است افزود: مرحله‌ پیش‌داوری و انتخاب آثار راه‌یافته به نمایشگاه را بیونگ چوی (کره جنوبی)، رفیق المانسی (مصر)، ماریا پاپیفستاچیو (یونان)، انور اوشکین (ترکیه)، ایرج میرزاعلیخانی، آرش تنهایی، هما دلورای و حسین محمدی وحیدی از ایران، بر عهده داشتند و همچنین فین نیگارد (دانمارک)، سرگه سرُو (روسیه)، ریچارد ب. دابل دی(آمریکا)، اورهان اردهانلی(ترکیه)، ریزارد کاجا(لهستان)، ابراهیم حقیقی و محمد اردلانی از ایران نیز وظیفه‌ انتخاب رتبه‌های برتر و برندگان جوایز ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس را بر عهده داشتند.

وی ابراز امیدواری کرد: با گسترش انتشار آثار تولید شده برای این رویداد در شبکه های اجتماعی، جستجوی کلمه خلیج فارس در اینترنت افزایش یافته تا حقانیت خلیج فارس در سطح ملی و به خصوص بین المللی بیش از پیش تثبیت شده و نام ایران و ایرانی بیشتر بدرخشد.

ایرج میرزاعلیخانی از داوران ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس نیز در این آیین با تاکید بر توجه شهروندان به موضوع های ملی همچون پرچم کشور عزیزمان وخلیج فارس گفت: امیدواریم مسئولان شهر و کشور اقداماتی را در جهت نمایش هرچه بیشتر آثار این جشنواره با هدف حفظ هویت ملی و اثبات حقانیت خلیج فارس در سطح ملی و بین المللی انجام دهند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس تداوم یافته و با ادامه یافتن آن در سطح جهانی، راستی و درستی خلیج همیشه فارس و ایران اسلامی را با هنر گرافیک به جهان نشان دهیم.

بر اساس این گزارش با توجه به رقابت بسیار نزدیک آثار راه یافته و تلاش برای رعایت عدالت، رتبه اول و تندیس جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس و مبلغ 40 میلیون ریال بطور مشترک به بهاره فراست کیا، ایمان یزدان پژوه و نرگس غیومیان اعطا شد.

بهاره فراست کیا


ایمان یزدان پژوه

همچنین رتبه دوم، تندیس جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس و مبلغ 30 میلیون ریال بطور مشترک به مجتبی نوبهار و سادات آکوچکیان تعلق گرفت.

رتبه سوم، تندیس جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس و مبلغ 20 میلیون ریال از آن علیرضا(ارسطو) معظمی شد.

همچنین دبیرخانه با توجه به اختلاف امتیازات دریافتی آثار امیرحسین قیصری، محمد شفق، ریحانه علایی، نوید اچگان، بهزاد نوحسینی و داریوش وارث را شایسته تقدیر دانست.

سخنرانی قدمعلی سرامی استاد دانشگاه و پژوهشگر خلیج فارس، اجرای ترانه ی خلیج فارس توسط بابک برهانی و شعر خوانی صابر قدیمی از دیگر بخش های این برنامه بود.

گفتنی است نمایشگاه آثار ششمین جشنواره بین المللی پوستر خلیج فارس نیز در این آیین گشایش یافت.

این نمایشگاه تا 15 اردیبهشت‌ماه ساعت 9 تا 17 در فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی میزبان علاقه مندان است.

ششمین جشنواره بین‌المللی پوستر خلیج فارس به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه پنج سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری پایگاه مردم‌نهاد «خلیج فارس ما» و گروه هنری نومانا برگزار شد.

تاریخ درج خبر: 1395/02/12 | تعداد بازدید خبر: 3125 نسخه قابل چاپ